ABOUT US

The succeeding reunion paved the way for the success story which was gained early by the famous founder, Mr Yüksel KOCABAŞ inventor of Detay Makina to establish his factory based in Istanbul Turkey in 2005.

The fundament of Detay Makina has been a contemporary witness of momentous epochs and still stands to tell the tale of the hard efforts that Mr Yüksel KOCABAŞ and his employees are made for.

Mr Yüksel KOCABAŞ have been the major driving force behind our team's untiring success..Their expert guidance,which is coming from Sarten A.Ş., and never ending support have in turn gained us the most reputable status in both local and foreign markets.

In 2013,when we moved to Bursa,getting strongly involved with our faithful experience in the sector and with entire serious in work hard is paired point with local traditions to maintain a wide variety of filling and seaming machinery lines and to continue manufacturing high quality products to do best for our clients expectation as we did in the past many years through continuous improvement.

 

ONLINE KATALOG

Featured products

HEADROLLER 200

Call for pricing

full automatic

QUASAR 25-D

Call for pricing

Yeni Modelimiz QUASAR 25-D ile birlikte, Kutu kapaklarının kapatılmasının yanı sıra toz dolumu da sağlamaktayız.

LAB

Call for pricing

PRACTICAL ASSISTANT TO YOUR BUSINESS

QUASAR 25 (TAM OTOMATİK)

Call for pricing

NEDEN DETAY MAKİNA ?
 

UZMANLIK

Uzmanlığımız, "Tam zamanında - Her zaman" operasyonun etkinliğini ve müşterinin memnuniyetini elde etmek için bir takım olarak çalışarak performansımızı geliştirmektir.

 

GÜVENİLİRLİK

Şirket faaliyeti 1.100 m² kapalı alan üzerinde, üretime adanmış bölgede gerçekleştirilmektedir. Çoğu makina aparatları, üretim proseslerini ve gelişmekte olan prosüdürleri baz alarak firmada imal edilmektedir.

 

KALİTE

Üretimde CNC makinalar kullanarak, çalışmalarını kalite sistemi ile bir araya getirip, farklı tiplerde konserve kutu makinalarının imalatını gerçekleştirmektedir.

 

YENİLİKÇİ

Gelişen günümüz teknolojilerine ve pazar ihtiyaçlarını takip ederek, sizlerden gelen talepler doğrultusunda yalnızca teneke kutu değil, plastik ve karton kutuların da kapatılmasını sağlıyoruz.

 

TECRÜBE

2005 yılında Silivri - İstanbul'da kurulan firmamız, 2009 yılından itibaren Bursa'da daha da gelişerek büyük bir tecrübe ve bilgi birikimi edinmiştir.

 

PROJE

Son sürüm yazılım ve donanımları kullanan proje ekibimiz müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda projelerin 3 boyutlu çizimlerini tasarlamakta ve imalat bölümümüzle uyum içinde imalat öncesi hazırlıkları tamamlamaktadırlar.

Community poll
Do you like nopCommerce?